• Pon – Pia: 8:00 – 17:00
  • Epoxidové podlahy

    Epoxidová podlaha patrí medzi najrozšírenejšie liate podlahy vhodná najmä do interiéru. V porovnaní s polyuretánovým typom podlahy je tento druh tvrdší má dlhšiu životnosť, povrchovo je však krehkejší a aplikuje sa v hrúbke 2-3 milimetre. Vďaka týmto vlastnostiam sa „epoxid“ často využíva v ťažkom priemysle, skladoch či logistických centrách.

    Okrem už spomenutých oblastí sa tento povrch hodí aj do miest s vysokou koncentráciou ľudí – jedálne, bary, hotelové miestnosti, kancelárie, prednáškové miestnosti. V rámci obytných priestorov je použiteľná prakticky všade  – v chodbe, kuchyni, obývačke, spálni, predovšetkým však v garážach. Po inštalácii podlahy sa odporúča aplikácia špeciálneho povrchového laku, ktorý poslúži ako ochrana pred prípadnými škrabancami – tie sa na takejto podlahe objavujú častejšie ako na polyuretánovej.

    Epoxidová podlaha reaguje na vlhkosť vyblednutím, resp. ožltnutím, avšak jej použitie v miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou sa vo všeobecnosti považuje za oveľa lepšiu voľbu ako polyuretánová podlaha.

    Pre viac info ohladom epoxidovej podlahy kliknite sem.